Door Jurryt van de Vooren & Micha Peters

Idee uit 1923: het Circuit van Noordwijk

Het is nu echt zeker: volgend jaar wordt weer een Formule 1-wedstrijd verreden op het Circuit van Zandvoort. Dat werd vanochtend in Zandvoort bekendgemaakt. Als de geschiedenis iets anders was verlopen, was dat evenement op het Circuit van Noordwijk geweest.

Ajax tegen Tottenham Hotspur: een Joodse club tegen een Joodse club?

Ajax speelt vanavond de eerste halve finale van de Champions League tegen Tottenham Hotspur uit Londen. Vanuit het oogpunt van de supporters is dit een bijzondere ontmoeting, want beide clubs hebben een vermeende Joodse achterban. Maar is deze identificatie met het Jodendom wel terecht?

De Amstel Gold Race is ook een klassieker in de sportmarketing

Nederland kent maar één wielerklassieker en dat is de Amstel Gold Race. Volgens sportmarketeer Bob van Oosterhout is deze koers ook een klassieker in de sportmarketing.

Amsterdam wilde Ajax niet meer huldigen

Ajax hunkert al jaren naar succes, zowel in Nederland als internationaal. Het is daarom amper voor te stellen dat de gemeente Amsterdam er in 1973 geen zin in had om de club te huldigen na het winnen van de Europa Cup 1. "We kunnen niet aan de gang blijven."

De Ronde van Vlaanderen is ook voor vrouwen een hoogmis

Elke sport heeft rugnummers, maar zonder een naam zijn het slechts cijfers. In de rubriek Rugnummers duiken sporthistorici Jurryt van de Vooren en Micha Peters daarom wekelijks in bijzondere verhalen, prestaties en gebeurtenissen uit de sportgeschiedenis. Voor de eerste aflevering kijken ze vooruit naar zondag: de hoogmis van het wielrennen.